Σκοτάδι

Fatos Nano hedh poshte akuzat e Dritan Priftit per pastrim parash - (11 Mars 2002) 

Εγγραφή
προβολές 2,6K
66% 8 4

Lajme Arkiva - TV Klan 2002

Kryetari i PS Fatos Nano, ka hedhur poshtë akuzën e deputetit socialist Dritan Prifti, se ka tentuar nëpërmjet qeverisë shqiptare të pastrojë një miliard dollar. Duke e cilësuar këtë deklaratë, si produkt i radhës i politikës socialiste, zoti Nano është shprehur se nuk ka abuzuar me ligjin.

Fatos Nano:- “Unë, si kryetar i PS prej 10 vjetësh, me eksperiencën politike dhe administrative përball Kushtetutës dhe ligjit edhe në drejtim qeverish dhe institucionesh të tjera, përfaqësuese politike dhe parlamentare, nuk lëviz në rende shifrash të tilla, nuk lëviz në raporte abuzive me ligjin dhe me parimet demokratike të një politike europiane në Shqipëri dhe t’u them edhe një sekret personal, debati dhe rezultati i tre muajve të fundit politik brenda PS, solli në përmirësim të qeverisjes, mua më ka përfituar vetëm 270 mijë lekë të vjetra dieta për udhëtimet nëpër rrethe”.

Zoti Nano i është shmangur pyetjes nëse do t’i përgjigjej ftesës së prokurorisë, për të deponuar mbi këtë çështje, ndërsa për mocionin e opozitës për kryeprokurorin Rakipi, ka kujtuar se atë nuk e shkarkon dot parlamenti. Këto qëndrime zoti Nano, i ka mbajtur pas takimit me ambasadorin e OSBE-së në Tiranë Gert Ahrens, ku është diskutuar për ngritjen e komisionit parlamentar për zbatimin e rekomandimeve të ODHIR-it për zgjedhjet.

Sipas zotit Ahrens, bisedimet për ngritjen e komisionit kanë shënuar progres, por në një takim tjetër, do të përcaktohen modalitetet për funksionimin e tij. Këtë e ka pohuar edhe kreu i socialistëve Nano, i cili ka treguar dhe njëherë ndarjen me opozitën nëse komisioni duhet të jetë hetimor./tvklan.al

Gazetare - Elona Meço


SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on GRaward for more videos!

Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Δημοσιεύτηκε στις

 

20 Ιούλ 2021

Κοινοποίηση:

Κοινοποίηση:

Κατεβάστε:

Φόρτωση.....

Προσθήκη σε...:

τη λίστα αναπαραγωγής μου
Παρακολούθηση αργότερα
Σχόλια 0   
Guga Pilar
Guga Pilar Πριν 4 ημέρες
Muiito massa teu conteúdo! Continue firme com os viideos!
Julian Fier
Julian Fier Πριν 4 ημέρες
Gjith ajdutat e shqipris varfer me sali me ramen dhe nano e meta kta njerez duan gjith burg pa perjashtim
007 HACKER
007 HACKER Πριν 4 ημέρες
Eeee o Fatos...paraja dhe gjynaja nuk trgohen...
Bardhok Brushtulli
Bardhok Brushtulli Πριν 4 ημέρες
MASHTRUS
Επόμενο
GABRIEL - JUVENILE HELL (FINALE)
2:46
Sin boy - SIMA (Prod. DjStephan)
2:42